Loading…

Naprawa Sterowników Silnika do Samochodów

Naprawa Elektroniki Samochodowej
Kontakt

Sukcesy i porażki Unitry [Reduktor Szumu] #243W tym odcinku wracamy do starych czasów, czasów sprzętu Unitry.
Zaprosiłem do odcinka Zygmunta Witorta, który kiedyś pracował w słynnym COBRESPU, ośrodku badawczo rozwojowym Unitry i spróbujemy się zastanowić nad porażkami i sukcesami ówczesnego przemysłu elektronicznego.

Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u:
https://www.facebook.com/ReduktorSzumu/
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce szeroko pojętej elektroniki – RS Elektronika
https://www.youtube.com/channel/UC3TAqUdZld-6B76GqrFEV8g
Zapraszamy na stronę http://reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Youtube Naprawa Sterowników Silnika ( ECU ) Posiadamy w swojej ofercie tysiące używanych oraz nowych sterowników silnika. Naprawa ECU, naprawa sterownika silnika, programowanie komputera, Profesjonalnie. Sterownik silnika. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku jesteśmy w stanie wykonać kompleksową naprawę sterownika silnika.

Serwis, Diagnostyka, Komputery, Adaptacje, Liczniki, Kluczyk-Code, Pogotowie 24H

Naprawa sterowników silnika /ECU/mercedes-silnik
– Diagnostyka komputerowa silnika
– Odczyt błędów i parametrów pracy silnika
Naprawa i diagnostyka Modułów AIRBAG
– Naprawa i diagnostyka Modułów ABS
– Naprawa i diagnostyka Modułów KLIMATYZACJI
– Naprawa liczników samochodowych
– Korekcja przebiegu liczników
– Naprawa fabrycznej instalacji Immobiliserów
– Dezaktywacja Immobiliserów IMMO OFF
– Naprawa i kodowanie kluczyków samochodowych
– Naprawa i kodowanie KART do aut marki Renault
– Odzyskiwanie kodu PIN do kodowania kluczyków
– Naprawa i programowanie modułów KOMFORTU
– Naprawa sterowników i instalacji zamka centralnego
– Naprawa instalacji elektrycznych podnośników szyb
– Naprawa samochodowego sprzętu CAR-AUDIO
– Ściąganie i odczytywanie kodu radioodtwarzaczy
– Diagnostyka i obsługa AUTOALARMÓW fabrycznych

44 thoughts on “Sukcesy i porażki Unitry [Reduktor Szumu] #243

 1. Warto sobie zdać sprawę z tego, że 1975 rok to dopiero 30 lat po rozpoczęciu odbudowy, nie tylko przemysłu lekkiego, ale całej gospodarki kraju od zera. Zgodnie z tym, co usłyszeliśmy w odcinku, polski przemysł był w stanie zbliżyć się wtedy jakością pojedynczych projektów do standardu zachodniego, który nie cierpiał na totalny powojenny reset. Dzisiaj, mamy już ponad 30 lat od kolejnego resetu, ale tym razem produkcja urządzeń rodzimego projektu praktycznie nie istnieje, pomimo rzekomo lepszych warunków do tego stworzonych. Wydaje mi się, że ten fakt oraz to, jak unikalne było to zjawisko na tle innych krajów bloku wschodniego zadecydował o tym, że u wielu Polaków marka Unitra wzbudza taki resentyment. Mit Unitry będzie z nami jeszcze długo i będzie się on tylko pogłębiał, aż w końcu zabraknie odpowiedniej ilości działającego sprzętu, aby przekonać się o jego jakości. Wtedy może okaże się, że Unitra produkowała sprzęt równie dobry co Grundig czy może nawet NAD.
  Mimo wszystko, wydaje mi się, że warto docenić fakt, że mimo ciężkich warunków i niesprzyjającego systemu, coś tam jednak powstawało.

 2. Unitra 2. Pilnie potrzebna. W Olsztynie można kupić tylko dalekowschodni "" szajs"". Na Aledrogo : estradowy Skytec lub VK… Szopi dorabia Singapur. Elektrośmieci power!

 3. W swoim 126p miałem własnoręcznie wykonany tyrystorowy układ zapłonowy, wykonany wg artykułu z RE i bardzo dobrze ten układ wspominam. Bardzo stabilna iskra, bardzo równe niskie wolne obroty, niczym w Harleyu. Eh to były czasy

 4. Tak to pamiętam. Zakup dowolnego sprzętu za koszmarne pieniądze o ile w ogóle był dostępny ,to był jedynie początek problemu😂 Jakość żenująca. Nie rozumiem tej fascynacji i dobrze, że to już se nevrati😁Nazwa Unitra wywołuje u mnie odruch ucieczki.

 5. Myślę, że kanał "zabytki techniki" podszedł do tematu Unitry o wiele bardziej profesjonalnie, zapraszając gości majacych trochę więcej do powiedzenia niż "nie wiem, nie pamiętam". Tutaj faktycznie rozczarowanie.

 6. Jak to było że wtedy nic nie było?? Ja dopadłem Daniela gramofon bo dostałem cynk kiedy i gdzie będzie. Nie pamietam ile kosztował ale sporo.
  Czy towaru było za mało czy ludzie mieli za dużo pieniędzy? A moze jedno i drugie.

 7. Jestem dj i poza moim nowym nagłośnieniem posiadam także nagłośnienie unitry eltrona i moim zdaniem dźwięk jest przepiękny słychać z daleka i nie mam się doczego przyczepić nawet zagrałem 5 imprez na 65 osób i wyszło mega

 8. w 2002 wyrzucilem go bo potencjometry sie wytarly a facet ktory na wiekszosc pytan odpowiada nie pamietam ,,, co to k ma byc żenadaktory tam pracowal nie mial radmora ,,,mialem 10 lat i rodzice mi go kupili rocznik 1972

 9. słucham dwóch miłych panów i powiem tak wtedy w Polsce działało około 30 zakładów produkujących elektronikę a dzisiaj nie ma nic nie tworzymy swojego nic nie produkujemy dzisiaj bobo jesteśmy kolonia dzięki rządom patałachów postsolidarnościowych Chiny Tajwan też zaczynały od tanich prostych produktów a dzisiej trzymają w ręku całą światowa produkcję i technologie bo mieli dobre podejście do tematu produkty tanie znajduja więcej nabywców z każdym etapem przechodzisz na wyższy poziom produkując coraz lepsze i nowocześniejsze rzeczy po konkurencyjnych cenach ale przy okazji jest praca dla konstruktorów projektantów uczelnię współpracują z ośrodkami przemysłowymi a dzisiaj to jedynie możemy dostać z uni dotacje na uprawę buraka bo inaczej się nie opłaca my dzisiaj nic nie mamy z żadnej dziedziny a mamy Zenka i Disco polo i tysiące profesorów politologii którzy zarządzają wszystkimi dziedzinami nie mając o niczym pojecia

 10. Może nie do końca było aż tak źle. Przeglądałem w połowie lat '80 katalog jakiejś francuskiej firmy wysyłkowej. I patrzę i oczom nie wierzę!!! Polska duża wieża!!! Oczywiście pod inną nazwą, bez śladu kraju pochodzenia. I nie należała do najtańszych!!!
  Pozdrawiam!

 11. ALE BZDURY !!!!!!
  Że przez ZSRR nie pozwalało na rozwinięcie, od 30 lat jesteśmy wolni a Polacy obecnie za przygłupawi aby nawet radyjka przenośne wyprodukować 🤣🤣🤣🤣
  Z resztą zgodzę sie

 12. Mam małą kolekcje sprzętu Unitry i faktem jest, że gra to średnio lub powyżej średniej. Jednakże prostota naprawy i w sumie to, że to jednak rodzima produkcja wzbudza jednak jakieś emocje. W czasach procesorów i digitalizacji nie masz praktycznie szans na naprawę. Gdy pokazujesz sprzęt Unitry znajomym, kasety czy płyty winylowe to często mają zdziwione twarze, że można słuchać muzyki w sposób analogowy i z przyjemnie brzmiącym efektem. Według mnie słuchanie muzyki na każdym sprzęcie czy polskim czy zagranicznym będzie się podobało. To jednak jest inny rodzaj odsłuchu😊

 13. O sile Radmora świadczy to że istnieje do dziś czego nie można powiedzieć o innych przedsiębiorstwach Unitry, no ale to zasługa tego ze to była specjalistyczny wytwórca a nie masówka…

 14. Polska pod sowiecką okupacją rezerwuarem zachodniej darmowej siły roboczej. Sowieckie umowy z zachodem znikły wraz z rozpadem ZSRR, i to jest powód upadku przemysłu elektronicznego, dobił nas dodatkowo zalew chińskiej tandety, na co tzw nowa władza w skwapliwie przymykała smutne, żydoubeckie oczęta.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!