Loading…

Naprawa Sterowników Silnika do Samochodów

Naprawa Elektroniki Samochodowej
Kontakt

Spalony moduł po zwarciu – jak zdiagnozować, robić pomiary multimetrem elementów w układzie (na PCB)

W tym filmie pokażę jak diagnozowałem Inverter bieżni Kettler – LEPOW INVERTER BPA28HUB-K 2100W – czyli ogólnie jak sprawdzić/zmierzyć/zdiagnozować uszkodzone płytki/moduły elektroniczne, jak mierzyć elementy w obwodzie/w układzie multimetrem/miernikiem.

Jak nie dać się zwieść, gdy multimetr w trybie testu diody pokazuje zwarcie lub niskie wartości impedancji blisko zwarcia – jak trzeba myśleć, które elementy są elementami głównymi wykonawczymi a które są zabezpieczające/pomocnicze jak np. diody/tranzystory

Pokażę moje sposoby diagnostyczne, będzie trochę walki z pomiarami/elementami i ich lutowaniem oraz odlutowaniem z PCB – ogólnie takie prace są dosyć czasochłonne i mozolne – oraz jest dużo demontażu, pomiarów i „odgadywanie” co jak po co i do czego służy/jaką pełni rolę w układzie 🙂

Jeśli przeczytałeś/aś opis do końca napisz w komentarzu: „Siema Lolo” 😉

e-mail: rzezbiarz.tytus@gmail.com
Instagram: www.instagram.com/rzezbiarz.tytus

Youtube Naprawa Sterowników Silnika ( ECU ) Posiadamy w swojej ofercie tysiące używanych oraz nowych sterowników silnika. Naprawa ECU, naprawa sterownika silnika, programowanie komputera, Profesjonalnie. Sterownik silnika. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku jesteśmy w stanie wykonać kompleksową naprawę sterownika silnika.

Serwis, Diagnostyka, Komputery, Adaptacje, Liczniki, Kluczyk-Code, Pogotowie 24H

Naprawa sterowników silnika /ECU/mercedes-silnik
– Diagnostyka komputerowa silnika
– Odczyt błędów i parametrów pracy silnika
Naprawa i diagnostyka Modułów AIRBAG
Naprawa i diagnostyka Modułów ABS
Naprawa i diagnostyka Modułów KLIMATYZACJI
– Naprawa liczników samochodowych
– Korekcja przebiegu liczników
Naprawa fabrycznej instalacji Immobiliserów
– Dezaktywacja Immobiliserów IMMO OFF
– Naprawa i kodowanie kluczyków samochodowych
Naprawa i kodowanie KART do aut marki Renault
– Odzyskiwanie kodu PIN do kodowania kluczyków
– Naprawa i programowanie modułów KOMFORTU
Naprawa sterowników i instalacji zamka centralnego
– Naprawa instalacji elektrycznych podnośników szyb
Naprawa samochodowego sprzętu CAR-AUDIO
– Ściąganie i odczytywanie kodu radioodtwarzaczy
– Diagnostyka i obsługa AUTOALARMÓW fabrycznych

39 thoughts on “Spalony moduł po zwarciu – jak zdiagnozować, robić pomiary multimetrem elementów w układzie (na PCB)

 1. Dzień dobry Panie rzeźbiarzu! Czy można jakoś ocenić sprawność kondensatorów SMD mając jedynie zwykły miernik? Na jakim ustawieniu miernika je sprawdzać?

 2. ale dziad … jak bys mi tak naprawil plytke i przyszla by do mnie w tkaim stanie podziarana cala zbesztana to bym Ci nia morde przerysowal. na koniec sie czysci pcb miedziana scierka pod temperatura i czysci wszytkie odlutowane kanaly .. BLEEEEE ZWYMIOTOWAC MOZNA . tak to mozn sie bawic w gimnazjum .

 3. czy ty jesteś wstanie naprawić (do tego momentu głupie pytanie) i wzmocnić zasil. laboratoryjny 30V 10A firmy WEP? na tych samych parametrach. Oczywiście odcinek który wspomoże widownie ? za naprawę i wysyłkę ja płace

 4. Jakbym widział samego siebie ładnych parę lat temu 😏
  Teraz rzuciłbym to w diabły. Płytka porzeźbiona okrutnie. Gratuluję uporu i dociekliwości.
  A, zapomniał bym: Siema Lolo 😊

 5. Ahh, ja robiłem u siebie, układ PCB jest programowalny i pewnie jak zamówię to będzie on czysty i nic on nie zdziała :< zwarcie na kondensatorach tez tak było samo. Podgrzewałem kontroler to coś tam robił x). Ale po odlutowaniu zwarcia na kondensatorach ustały.

 6. Parę razy się przewiozłem, czyli straciłem mnóstwo czasu, a kompletny moduł okazał się dość tani. Oczywiście z punktu widzenia dydaktycznego Twój filmik jest bardzo wartościowy. I gratuluję uporu, bo dzięki niemu możemy cieszyć oko wizualnymi instrukcjami.

 7. Super filmik niezła masakra na tym pcb 😱Mam taki sam testerek smd p.s czy spadek na diodzie jest porównywalny na płytach laptopowych pytam bo dopiero się uczę i mam styl problem pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń!