Loading…

Naprawa Sterowników Silnika do Samochodów

Naprawa Elektroniki Samochodowej
Kontakt

Jak działa RDS [RS Elektronika] #146W tym odcinku skrótowy opis systemu RDS, jak działa, jakie przesyła informacje oraz jaka jest w nim organizacja danych.

Linki do stron z bardziej szczegółowym opisem struktury RDS:
http://www.serwis-elektroniki.com.pl/wp-content/uploads/2017/03/73_07_6.pdf
http://www.serwis-elektroniki.com.pl/wp-content/uploads/2017/03/7_03_11_2.pdf

Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u:

https://www.facebook.com/RSElektronika

Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:

reduktorszumu@gmail.com

Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce audio –
Reduktor Szumu
https://www.youtube.com/user/ReduktorSzumu

Zapraszamy na stronę http://reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Youtube Naprawa Sterowników Silnika ( ECU ) Posiadamy w swojej ofercie tysiące używanych oraz nowych sterowników silnika. Naprawa ECU, naprawa sterownika silnika, programowanie komputera, Profesjonalnie. Sterownik silnika. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku jesteśmy w stanie wykonać kompleksową naprawę sterownika silnika.

Serwis, Diagnostyka, Komputery, Adaptacje, Liczniki, Kluczyk-Code, Pogotowie 24H

Naprawa sterowników silnika /ECU/mercedes-silnik
– Diagnostyka komputerowa silnika
– Odczyt błędów i parametrów pracy silnika
Naprawa i diagnostyka Modułów AIRBAG
– Naprawa i diagnostyka Modułów ABS
– Naprawa i diagnostyka Modułów KLIMATYZACJI
– Naprawa liczników samochodowych
– Korekcja przebiegu liczników
– Naprawa fabrycznej instalacji Immobiliserów
– Dezaktywacja Immobiliserów IMMO OFF
– Naprawa i kodowanie kluczyków samochodowych
– Naprawa i kodowanie KART do aut marki Renault
– Odzyskiwanie kodu PIN do kodowania kluczyków
– Naprawa i programowanie modułów KOMFORTU
Naprawa sterowników i instalacji zamka centralnego
– Naprawa instalacji elektrycznych podnośników szyb
Naprawa samochodowego sprzętu CAR-AUDIO
– Ściąganie i odczytywanie kodu radioodtwarzaczy
– Diagnostyka i obsługa AUTOALARMÓW fabrycznych

33 thoughts on “Jak działa RDS [RS Elektronika] #146

 1. Ciekawy odcinek. W sumie z RDS to znałem tylko wyświetlanie nazw stacji i PTY. U mnie w większości przypadków albo był pop, albo varied. Czasem zdarzał się typ NEWS, jak RMF FM nadawał wiadomości.

 2. Bardzo fajny odcinek ale chyba pan zapomniał że jest jeszcze rozszerzona wersja RDS niektóre stację nadają radio tekst tylko musi być do tego odpowiedni tuner z większym wyświetlaczem najczęściej jest ten system amplitunerach kina domowego

 3. Tak z ciekawości, w jaki sposób są przesyłane przez RDS informacje o aktualnym wykonawcy i tytule utworu jakiego właśnie słuchamy? Niektóre stacje radiowe dostarczają takie informacje.

 4. DAB powstal, aby uzyc DRMu w eterze. To jedyny powód. Tak samo jak zabijanie jacka w telefonach – chodzi o ubicie analogu. Oczywiście zwykli Kowalscy pitola o nowoczesności, o wygodzie ale to jak gdakanie kur na temat dobroczynności hodowcy: daje ziarno wiec kocha, prawda? A rosół juz czeka. Normy sa fenomenalnie glupie.

 5. W odniesieniu do funkcji TA lub NEWS.
  Wszelkie nieprawidłowości w parametrach pracy nadajników radiowych UKF można zgłaszać do lokalnej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Treściami nadawanymi zajmuje się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i takie dziwne, nieuczciwe praktyki jak nadawanie sygnałów innych niż audycja a w szczególności mogących wprowadzać słuchaczy czy urządzenia w błąd pracownicy KRRiT chętnie sprawdzą. Wystarczy tylko zgłoszenie możne być elektronicznie na stronie lub email.

 6. RDS ma jeden niezaprzeczalny atut. Pokazuje nazwę stacji, której akurat słuchasz. Szczególnie jak jeździsz poza Polskę i masz swoje ulubione zachodnie stacje a nie znasz ich częstotliwości to przeszukując pasmo dzięki RDSowi możesz wiedzieć, że znalazłeś właściwą stację. AF też się przydaje ale czasami na siłę przerzuca kanały a w Polsce radia krajowe np. Zet czy RMF FM ma takie programy, które lecą tylko lokalnie więc RMF z Krakowa nadaje co innego niż RMF z Kielc 🙂

 7. Zabrakło mi wyjaśnienia jednej rzeczy. Czy dobrze rozumiem że radio z jednej strony odbiera i przetwarza sygnał wybranej stacji (audio plus RDS) i jednocześnie w tle skanuje resztę pasma w poszukiwaniu sygnału TP TA NEWS? Jak to się odbywa?

 8. Funkcja Radiotext pominięta, tak jak pomijają ją niestety producenci odbiorników. Służy ona do przesyłania dłuższego tekstu. O ile pamiętam 2×64 znaki. PS to miała być ośmioznakowa statyczna nazwa stacji, a stała się zmiennym polem ze wszystkim.

 9. Dziękuję za materiał 🙂 Jak zwykle bardzo profesjonalnie. Tak nadawanie DAB+ to jakiś żart, dlatego EL-Stacja nadaje w Internecie streamując sygnał nadawany w kodeku OGG Vorbis Audio w jakości 320kbps na serwerze IceCast v.2 🙂 pozdrawiamy!

 10. Skąd radio wie że na innym programie nadawane są właśnie komunikaty drogowe i trzeba się na niego przełączyć? Ma drugi tuner który skanuje w tle RDS-y wszystkich dostępnych stacji?

 11. Witam,
  Czy mógłbyś zrobić odcinek o czujnikach ultradźwiękowych, od parktroników do pomiarów zajętości zbiorników.
  Pozdrawiam i oglądam z wielką pasją.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!